Достапни линкови

Сеул: Северна Кореа се согласила на посета на делегација од САД на нејзините нуклеарни постројки


Официјални претставници на Јужна Кореја соопштија дека Северна Кореја се согласила американска делегација во наредната недела да ги посети нејзините нуклеарни постројки. Доколку се оствари оваа посета, тоа ќе биде прво странско присуство во северно-корејските нуклеарни комплекси од протерувањето на инспекторите на Обединетите Нации пред една година.
XS
SM
MD
LG