Достапни линкови

Њујорк: ОН префрлиле 2,6 милиони долари во Фондот за развој на Ирак


Обединетите Нации префрлиле 2,6 милијарди долари во Фондот за развој на Ирак, со кој раководи американско – британската коалиција, јави Франс Прес. Средствата потекнуваат од програмата Нафта за храна со која од мај минатата година раководат сојузничките сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG