Достапни линкови

Вашингтон: Испраќањето хуманитарна помош во Иран не значи подобрување на односите


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека е добро што Соединетите Држави испратија хуманитарна помош во Иран по катастрофалниот земјотрес, но оти тој гест на Вашингтон не значи и подобрување на односите со Техеран. Иранската влада треба да ги испорача припадниците на Ал Каида, што ги држи во притвор и да ја прекине програмата за нуклеарно оружје, изјави Буш.
XS
SM
MD
LG