Достапни линкови

Индонезија: Најмалку десет загинати во земјотрес


Најмалку 10 лица биле повредени при земјотресот во Индонезија со јачина од 6,1 степен, според рихтеровата скала, што изутрината ги погоди островите Ломбок и Бали. Од земјотресот биле оштетени дваесетина згради и неколку куќи, но, како што јавуваат агенциите, жртви нема.
XS
SM
MD
LG