Достапни линкови

Кабул: Убиени 14 Талибанци, повредени тројца американски војници во судири


Американските војници убија 14 талибанци во судири во планините во источниот дел на Авганистан, соопшти денеска американската армија. Тројца американски војници се повредени во судири на околу 200 километри североисточно од Шкин, град во провинцијата Пактика во близина на пакистанската граница. Според портпаролот на американскат армија Брајан Хилферти, талибанците се убиени откако отвориле оган врз американската патрола.
XS
SM
MD
LG