Достапни линкови

Анкара: Епидемија на грип во Турција


Најмалку 100.000 деца се болни од грип во југоисточниот дел на Турција, и во тој дел на земјата е прогласена епидемија, јавија турските медиуми. Болниците во градот Диарбекир дневно регистрираат по две илјади нови случаи на грип. Освен југоисточниот региони на Турција, епидемија на грип има и во Ескишехир и Конја во централниот дел на државата.
XS
SM
MD
LG