Достапни линкови

Вашингтон: Стејт департментот повика на што поскоро формирање влада во Србија


Американскиот Стејт Департмент ги повика денеска парламентарните партии во Србија да постигнат консензус и што поскоро да ја формираат новата влада. Очекуваме продолжување на политичките, економските и воените реформи, започнати во 2000-та година, соработка со Хашкиот трибунал и добро-соседски односи со земјите од регионот, се вели во соопштението на Стејт Департментот.
XS
SM
MD
LG