Достапни линкови

Багдад: Еден загинат и еден ранет во експлозија на бомба


Еден Ирачанец загинал, а друг бил тешко ранет во експлозија на бомба, која била подметната на улица во резиденцијалниот дел на Багдад, соопшти претставник на американските сили. Бомбата експлодирала во момент кога таму минувал американски воен конвој, но никој од војниците не бил повреден.
XS
SM
MD
LG