Достапни линкови

Кашмир: Најмалку 21 лице повредено при експлозија


Најмалку 21 лице било повредено при експлозија на бомба на еден пат во Кашмир, соопшти индиската војска. При експлозијата бил уништен автобусот кој превезувал војници, еден воен џип и три цивилни автомобили.
XS
SM
MD
LG