Достапни линкови

Хоакидо: Земјотрес во Јапонија, нема човечки жртви


Земјотерс со сила од шест степени според Рихтеровата скала изутрината погоди дел од јапонскиот остров Хоакидо. Според првите податоци, потресот не предизвикал човечки жртви и материјална штета. Епицентарот бил на четириесет километри под океанот.
XS
SM
MD
LG