Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе испратат дополнителна хуманитарна помош за градот Бем


Соединетите Држави соопштија дека ќе испратат дополнителна хуманитарна помош за иранскиот град Бам. Сепак, американската администрација оценува дека напорите за помагање на настраданите од земјотерсот нема да ги омекне политичките разлики меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG