Достапни линкови

Белград: Утре парламентарни избори во Србија


Во Србија утре ке бидат одржани парламентарни избори. Во борбата за власт се пријавија 12 политички партии, 6 коалиции и група граѓани. За 250 места во Парламентот има 4245 кандидати.
XS
SM
MD
LG