Достапни линкови

Кина: Хоспитализирано едно лице со симптоми на САРС


Едно лице со симптоми на САРС е хоспитализарано во јужната кинеска провинција Гуандонг што е прв случај од јули во Кина. Деталите за овој случај не се познати, а од САРС – от во Кина беа заболени околу 5 илјади лица од кои умреа 350.
XS
SM
MD
LG