Достапни линкови

Пакистан: Обидот за атентат на Мушараф изведен од странски државјанин


Пакистанскиот министер за информации Шеик Рашид Ахмед изјави дека вчерашниот обид за убиство на претседателот Первез Мушараф бил изведен од странски државјани. Во овој бомбашки напад загинаа четиринаесет луѓе, додека Мушараф остана неповреден. Пакистанскиот претседател за нападот ги обвини исламистичките екстремисти поради тоа што и се придружил на војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG