Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинале, а четворица ранети


Двајца американски војници беа убиени, а четворица ранети во синоќешниот напад врз американската База во Бакуба, шеесет километри северно од Багдад. Претставник на американската команда прецизира дека базата била нападната со минофрлачки оган. Исто така се додава дека четворицата повредени биле надвор од животна опасност.
XS
SM
MD
LG