Достапни линкови

Белград: Од вечерва изборен молк за парламентарните избори во Србија


Вечерва на полноќ започнува изборниот молк пред парламентарните избори што в недела ќе бидат одржани во Србија. Право на глас имаат над 6 ипол милони граѓани, а на изборите се пријавени 19 изборни листи.
XS
SM
MD
LG