Достапни линкови

Ватикан: Традиционална божиќна миса на Папата


Во традиционалната полноќна божиќна миса пред десетици илјади верници во црквата Свети Петар во Рим Папата Јован Павле Втори во пораката укажа дека во светот има премногу крв, насилство и судири. Римокатоличкиот поглавар изрази надеж дека пораките на љубов ке го уништат злото. Мисата од Свети Петар ја пренесуваа 80 ТВ станици во светот.
XS
SM
MD
LG