Достапни линкови

Москва: Убиени 17 чеченски терористи во акција на руските специјалци


Руските сили во Чеченија елиминирале поголема група терористи, меѓу кои имало и странски државјани, е соопштено во Москва. Во акцијата на руските специјалци, биле убиени 17-мина терористи, кои се наоѓале во добро опремена база, а повеќето од нив носеле руски воени униформи.
XS
SM
MD
LG