Достапни линкови

Западен Брег: Израелските трупи навлегле во бегалски камп


Израелските трупи, со подршка на хеликоптери, денеска навлегле во бегалскиот камп во Тулкарем на Западниот Брег, каде што опколиле неколку домови и притоа дошло до престрелки. Други детали не се соопштени. Во сличен уапад вчера во бегалскиот капм во Рафа, беа убиени 7-мина палестинци. Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ги осуди ваквите израелски акции и побара од Израел да се врати на мировните преговори.
XS
SM
MD
LG