Достапни линкови

Вашингтон: Засилени мерки за безбедност во САД и други делови од светот


Во Соединетите Држави и во други делови од светот се засилени мерките за безбедност поради можни терористички напади за време на божиќните празници. Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави дека заканите се сериозни, а Пентагон ги засилил воздушните патроли со цел да бидат заштитени виталните објекти.
XS
SM
MD
LG