Достапни линкови

Багдад: Претпладнево мирно, по синоќешните жестоки судири


Во Багдад претпладнето беше мирно, по повеќечасовните жестоки судири меѓу американските сили и бунтовниците во градот. Агенциите јавија дека американските сили користеле авиони и артилерија, но нема информации за евентуални жртви. Инаку, во последните два дена во околината на Багдад и на северот на Ирак биле уапсени над 70 лица кои се осомничени за напади врз сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG