Достапни линкови

Калифорнија: Две жртви во силен земјотрес


Во земјотресот што ја погоди централна Калифорнија две лица загинаа и е причината помала материјална штета. Потресот бил со сила од шест запирка пет степени според Рихтеровата скала и погодил релативно ненаселана област меѓу градовите Лос Анџелес и Сан Франциско.
XS
SM
MD
LG