Достапни линкови

Кувајт: Арапските земји од Персискиот Залив формираат пакт во борбата против тероризмот


Лидерите на арапските земји од Персискиот Залив се согласија да формираат пакт во борбата против тероризмот. На нивната средба во Кувајт тие ја поздравија одлуката на Соединетите Држави да им ја предад власта на ирачаните до средината на идната година.
XS
SM
MD
LG