Достапни линкови

Кина: Најмалку 32 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 32 лица загинаа во сообраќајна несреќа во кинеската провинција Гуандонг, јави агенцијата Синхуа. Несреќата се случила кога еден претоварен камион се превртел движејки се по планински пат.
XS
SM
MD
LG