Достапни линкови

Филипини: Фериброд со 70 луѓе исчезна


Фериброд со над 70 луѓе исчезна во морето јужно од Филипините, откако посадата испрати порака дека поради силната бура во бродот започнала да влегува вода. Спасувачките екипи се уште не го локализирале бродот поради силниот ветер, кој ја отежнува нивната работа. На Филипините пак од лизгање на земјиште деновиве загинаа околу 120 лица.
XS
SM
MD
LG