Достапни линкови

Лондон: Контроверзниот руски бизнисмен Березовски сака да основа опозиционо политичко движење во Рус


Контроверзниот руски бизнисмен Борис Березовски за британски Индепендент изјави дека сака да основа и финансира опозиционо политичко движење во Русија, бидејќи претседателот Владимир Путин ја води земјата кон диктаторство. Березовски од 2001 живее во Велика Британија по добивањето политички азил.
XS
SM
MD
LG