Достапни линкови

Ерусалим: Состанок на египетскиот шеф на дипломатијата со израелското раководство


Египетскиот министер за надворешни работи Ахмед Махер денеска во Ерусалим се состанува со израелското раководство што се толкува како сигнал за подобрување на односите меѓу двете земји. Египет воедно се обидува да издејствува прекин на огнот од палестинските милитантни групи со потпишување договор за доверба.
XS
SM
MD
LG