Достапни линкови

Багдад: Американските трупи ги интензивираат нападите врз бунтовниците во Ирак


Американските трупи ги интензивираа нападите врз бунтовниците во централен Ирак. Во градовите Рава и ал Анбар се уапсени околу 130 лица. Команданот на американските сили генерал Ричард Мајерс изјави дека заробувањето на поранешниот лидер Садам Хусеин придонесло за апсење на неколку ститици ирачани вклучувајќи и некои од лидерите на групите кои вршат напади врз коалиционите сили.
XS
SM
MD
LG