Достапни линкови

Скопје: Денеска лидерска средба кај Трајковски за децентрализацијата


Денеска кај претседателот Борис Трајковски ќе се одржи средба на лидерите на партиите потписници на Рамковниот договор СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДПА и ПДП, и на ДУИ. На средбата ќе се разговара за пакетот системски закони за децентрализација.
XS
SM
MD
LG