Достапни линкови

Белград: Почнува судењето на 36 лица обвинети за убиство на премиерот Ѓинѓиќ


Во Специјалниот суд во Белград денеска ќе почне судењето на 36 лица обвинети за убиство на премиерот на Србија Зоран Ѓинѓиќ, за уште 14 убиства, три киднапирања, два терористички напади и за илегално поседување и растурање дрога, изјави портпаролот на судот, судијата Маја Ковачевиќ.
XS
SM
MD
LG