Достапни линкови

Вашингтон: Безбедносните структури на висок степен на готовност поради можно терористички напади на


Белата Куќа соопшти дека ги советувала безбедносните структури да останат на висок степен на готовност поради можни терористички напади за време на божиќните празници. Соопштението доаѓа откако вчера на телевизиската станица Ал Џезеира беше емитувана аудио снимка на еден од првите соработници на Осама Бин Ладен, кој најави нови напади врз американски цели, вклучувајки и во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG