Достапни линкови

Монс: Најмалку 12 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 12 лица загинале во сообраќајна несреќа на француско-белгиската граница кај градот Монс. До несреќата дошло изутрината кога возачот на еден автобус со германска регистрација ја загубил контролата врз возилото и удрил во зградите на граничниот премин.
XS
SM
MD
LG