Достапни линкови

Мадрид: Шпанскиот премиер Азнар во ненадејна посета на Ирак


Шпанскиот премиер Хозе Марија Азнар денеска отпатува во ненадејна посета на Ирак, јави шпанското државно радио. Азнар ќе ги посети шпанските војници, кои се во рамките на сојузничката коалиција во Ирак и попладне ќе се врати во Шпанија.
XS
SM
MD
LG