Достапни линкови

Филипини: Околу сто загинати или исчезнати во одрони


Околу 100 лица загинале или се сметаат за изчезнати во одроните во централниот дел на Филипините, како последица на силните дождови. Филипинските власти соопштија дека се соочуваат со вистинска катастрофа, а лошите временски услови и блокираните патишта ја отежнуваат работата на спасувачките екипи.
XS
SM
MD
LG