Достапни линкови

Тетово: Трибини на ВМРО-ДПМНЕ за владиниот предлог за територијална поделба


Најновиот владин предлог за територијалната поделба на локалната самоуправа во Македонија е тема на неколкуте трибини што во организација на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржат денеска во Тетово Струга и Кичево. Некои сегашни општини најавија организирање референдуми за предложената територијална поделба за која е во тек јавна расправа.
XS
SM
MD
LG