Достапни линкови

Москва: Русија ќе го разгледа намалувањето на долгот на Ирак


Русија ќе го разгледа прашањето за редуцирање на долгот на Ирак, изјави претседателот Владимир Путин во Москва по сердбата со бившиот американски државен секретар Џејмс Бејкер. Бејкер неделава е на европска турнеа со цел да издејствува намалување на ирачкиот долг кој изнесува 120 милијарди долари, од кои 8 милијарди отпаѓаат на Русија.
XS
SM
MD
LG