Достапни линкови

Багдад: Најмалку еден загинат во експлозија


Соединетите Држави привремено ќе разместат уште неколку илјади војници во Ирак со цел да ја зголемат борбената моќ, соопшти Пентагон. Во Ирак има моментално 130 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG