Достапни линкови

Њујорк: Прес конференција на Кофи Анан


Ирак го привлекуваше светското внимание во 2003, оцени генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан, повикувајки ги светските лидери идната година повеќе внимание да им посветат на Сидата, гладта и другите проблеми. Ирак е важен, но светот е многу поголем од Ирак, изјави Анан на редовната прес конференција на крајот на годината.
XS
SM
MD
LG