Достапни линкови

Москва: Путин објави дека ќе се кандидира на претседателските избори во март 2004


Престедателот на Русија Владимир Путин денеска изјави дека повторно ќе се кандидира на претседателските избори во март 2004 година. Путин во директната програма, одговарајки на прашања на граѓаните изјави дека има намера да се кандидира и дека тоа офицјално ќе го соопшти наредниве денови.
XS
SM
MD
LG