Достапни линкови

Багдад: Еден американски војник загина, а еден повреден во заседа


Еден американски војник загина, а еден е повреден, во заседа во Багдад, објави изутринава американската војска. Според портпаролот на американските воени сили, војниците загинале во инцидент што синоќа се случил во багдадскиот кварт Карх.
XS
SM
MD
LG