Достапни линкови

Тајпеј: Откриен нов случај на САРС


Тајванското министерство за здравство потврди дека во земјата бил откриен нов случај на САРС. Тоа е прв случај од јули годинава кога Тајван објави дека ова заболување е искоренето. Веста од Тајван веднаш негативно се одрази врз акциите на берзите во Азија.
XS
SM
MD
LG