Достапни линкови

Атина: Доживотна казна затвор за водачите на 17-ти ноември


Судот во Атина денеска им изрече доживотна казна на двете водечки фигури во грчката терористичка организација Седумнаесети ноември. Станува збор за идеологот Александрос Јотопулос и за главниот оперативец Димитрис Куфодинас.
XS
SM
MD
LG