Достапни линкови

Багдад: Најмалку 17 загинати во експлозија


Најмалку седумнаесет луѓе загинале во денешната експлозија во Багдад. Според полицијата, бомбата експлодирала покрај цистерна со гориво, а пожарот што избувнал потоа, зафатил еден автобус. Во меѓувреме, американските сили денеска во Самара заробиле седумдесетина бунтовници.
XS
SM
MD
LG