Достапни линкови

Рим: Италјанскиот претседател не го потпиша законот за медиуми


Претседателот на Италија Карло Азељо Чампи одби да го потпише новиот закон за медиуми. Се смета дека овој закон ги фаворизира медиумските интереси на премиерот Силвио Берлускони кој со неговото мнозинство во парламентот го донесе законот на 3 декември.
XS
SM
MD
LG