Достапни линкови

Суматра: Девет лица загинаа во поплави


Од поплавите во Суматра загинаа 9 лица, а илјадници останаа без покрив на главата. Дождот кој врне со денови предизвика излевање на реките и лизгање на земјиштето. Според експертите нелегалното уништување преку сечење на шумите е главна причина за поплавите.
XS
SM
MD
LG