Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност дискутира за политичката иднина на Ирак


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска треба да дискутира за политичката иднина на Ирак и за временската рамка за предавање на власта на Ирачаните. Советот ке го сослуша преставникот на ирачкиот совет Хошиар Зебари.
XS
SM
MD
LG