Достапни линкови

Пакистан: Уапсени седум лица осомничени за атентат


Властите во Пакистан уапсиле 7 лица кои се осомничени за неуспешниот атентат врз претседателот Первез Мушараф. Две бомби експлодираа вчера во момент кога возилото на Мушараф го поминало мостот во близина на Исламабад, но никој не бил повреден. Тројца од уапсените се полицајци, кои требало да стражарат на мостот.
XS
SM
MD
LG