Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа го отфрли предлогот на САД


Северна Кореја го отфрли американскиот предлог за окончување на криза во врска со северно-корејската нуклеарна програма. Државните медиуми во Пјонг Јанг објавија дека предлогот бил отфрлен поради тоа што Вашингтон не понудил истовремени безбедносни гаранции во замена за запирање на нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG