Достапни линкови

Белград: Посета на евро-комесарот Хавиер Солана


Евро-комесарот Хавиер Солана попладне ќе престојува во посета на Белград. Како што е најавени, Солана во разговорите со државниот врв на Србија и Црна Гора и со лидерите на некои политички партии, ќе ги пренесе очекувањата на Европската Унија дека Србија и по парламентарните избори, што ќе се одржат кон крајот на овој месец, ќе го продолжи патот кон европска интеграција.
XS
SM
MD
LG