Достапни линкови

Рамалах: Убиен припадник на Исламски Џихад


Припадник на радикалната група Исламски џихад утрово е убиен од страна на израелските војници во близина на Рамалах. Други двајца членови на ова организација се уапсени.
XS
SM
MD
LG